Oprost u prihvaćanje
Što je oprost? Koja je razlika između oprosta i prihvaćanja? U predavanju se govori o oprostu kao riječi koja hrani ego i koja je kao energija pikava (kao jež). Već se kroz predavanje ulazi dublje u kontakt onoga što nismo prihvatili, a mislimo da smo oprostili.
Video govori o mainstream oprostu kako ga sugeriraju new age pokreti, knjige i religije koji se kao predstava odigrava u glavi jer se nismo imali snage suočiti sa svojim povredama i vibracijama. Takvo velikodušno opraštanje dovodi do položaja nadmoći tako da ispada da onaj koji oprašta je u nadmoćnijoj poziciji od onoga kojem se treba oprostiti. Takvim opraštanjem se zapravo ističe da je druga strana napravila nešto krivo i stavlja je se u podređenu, neravnopravnu poziciju što dovodi do smrznute energije unutar osobe koja oprašta.
Što bi mi to trebali oprostiti i hoće li nam biti lakše ako oprostimo i idemo dalje?
Što bi značio iskren oprost i koja je razlika između oprosta i prihvaćanja?
Važnost preuzimanja odgovornosti za vlastite lekcije i usmjeravanje na sebe. Kada se usmjeravamo na prihvaćanje, usmjeravamo se na sebe. Prihvaćanjem događaja nemamo što oprostiti, dok se kod oprosta uključuje druga osoba što nas razdvaja i od nas samih i od drugih.
Učeni smo da se opraštanjem postaje dobra osoba, no nije poanta biti dobra osoba već svjesna osoba. Svjesna osoba svjesno drugima ne nanosi bol.
Na početku aktivne vježbe uputa je zapisati 5 događaja/situacija koji nam prvo padnu na pamet u trenucima kada smo mi bili ti koji su trebali oprostiti/prihvatiti (bez obzira na to što smatramo da smo s tim događajima/situacijama završili). Aktivna vježba je vođena.
Aktivan rad “Oprost u prihvaćanje” možete pronaći na ovom linku >>>